josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

what is 2 plus two. please answer quickly
Read this excerpt from Kinnell's poem "Vapor Trail Reflected in the Frog Pond": And I hear, coming over the hills, America singing, her varied carols I hear: cr
Hey I need help with statistics
Explain how government policies on issues such as food safety or vaccines affect community health?
Two taps, *A* and *B* are of different sizes. Tap A fills a container with water in 3 minutes and Tap B fills the same container in 5 minutes. How much time Wil
Convert the number in scientific notation to standard notation. [tex]1.8 * 10^6[/tex]
what is the 10th term for sequence 4; 8; 13; 19; 26​
What was a role of Sacagawea in the Lewis and Clark expedition? O A. Guide OB. Diplomat OC. Translator OD. All of the above
How can hair be controlled during food preparation
Mark and Don are planning to sell each of their marble collections at a garage sale. If Don has 3 more than 3 times the number of marbles Mark has, how many doe