kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Round the number to the thousandths place. 64,672.318498 a. 64,672.318 b. 65,000 c. 64,672.32 d. 64,672.319
What organelle controls a cell's activities?
Why did so many Native American peoples adopt Christianity in Latin America during the 1500s?
whats 450/100 im simplest form
What is 4.95 +4883.83
A pH of 2 indicates a(n) _____.
Fish, poultry, lean meats, and nuts should be consumed for which of the following nutrients? a. calcium b. carbohydrates c. protein d. vitamin D
Jill earns $15 per hour babysitting plus a transportation fee of $5 per job. Write a formula for E, Jill's earnings per babysitting job, in terms of h, the numb
Which of the following is a singular noun and verb? a. cheese is b. cheese are c. cheeses are d. cheeses is
what is 3,397 rounded yo the nearest thousand