jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

Which set of numbers is the most reasonable to describe the number of desks in a classroom? A. integersB. whole numbersC. irrational numbersD. rational numbers​
Some thing weighs 600 Newtons on Earth. What is his mass?
First to answer gets brainliest
A partners' capital statement explains the amount of legal liability of each of the partners. the types of assets invested in the business by each partner. how
differences in the moons pull on different parts of the earth cause blank
witch equation has the correct sign on the product.
Points A, B, and C are collinear. Point B is between A and C. Find the indicated length. Find AC if AB = 2x - 7, AC = 4x - 8 and BC = 9.
List at least two conductors and two insulators you use or see being used every day. How do they work?
Please help I need it asp
Which of the following is not a part of an ecological footprint Meat consumed Resources for a shower Sunlight for plants Vegetables eaten