goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

How did congress want to reduce the massive federal deficit caused by Reagan years A:raise taxes B:reduce spending C:cut defense D:raise tariffs
Is 25 a perfect cube?
what are the functions of lysosomes?
Blank divided by 7 is greater than 800
Which tool lists active tcp connections?
True or false? after you digest material itâs best to try and put ideas together immediately.
Why does Ghandi describe his sentiments as his wedding approached as childlike? A.he was excited to have new clothes, rich food, and a strange girl to play wit
ict develops for the engaged couple in the story "Marriage Is a Private Affair?
Choose the answer that correctly completes the sentence. el día de navidad es el __________.
One way to avoid _______ is to choose a large enough sample size.