sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

What is biogeography and what does it provide?
Natalie earns $2.50 for each cd she sells and $3.50 for each dvd she sells.  Natalie sold 45 dvds last year.  She earned a total of $780 last year selling cds a
The length of a diagonal of a cube with edge length 25cm
Write a system of equations with a solution (4,–3)
Does every point lie in a quadrant?
How many atoms are in 0.750 moles of zinc?
The value square root of 53 of lies between which two consecutive integers?
the cafeteria has 45 square  tables that can be pushed together to form one long table for the lacrosse team's banquet. Each square table can seat one person on
If Walt can paint 25 feet of fence in an hour, and Joe can paint 35 feet in an hour, how many minutes will it take them to paint a 150-foot fence, if they work
Determine whether the sequence coverage or diverges. If it converges, give the limit. 48, 8, 4/3, 2/9, ...