chyannethomas9
chyannethomas9 chyannethomas9
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Miller’s Farm had apples on sale for $1.78 a pound. Maria spent $15.21 on apples. How many pounds did she buy

Respuesta :

rk1018297
rk1018297 rk1018297
  • 16-02-2022

Answer:

8.5 is the answer if you want to go nearest 10 you will get answer 9

Answer Link

Otras preguntas

Can you give me a short summary (a sentence or two) on Shakespeare’s Macbeth. And what it is.
The wealth and prosperity of mali and songhai were dependent on controlling the trade in
Pete slid a domino off a bridge and it took 2.3 seconds to hit the Gully below how many feet did the domino fall
what value or values for x make the following inequality true? |x-3|=13 a)11 b)-10 c)-15 d)15
How did censorship and propaganda help fortify post ww1 dictatorships?
A student is conducting an experiment to determine how far a ball will roll down a ramp based on the angle of incline. What are the independent and dependent
Frozen water (ice) has less density than liquid water. How does this property of water affect life on Earth?
A circular swimming pool has a diameter of 12 feet. What is the circumference the pool? Use 3.14 to approximate for π . Enter your answer, as a decimal rou
I=$310 P==$1,000 t=5 years
Regents what was a goal of progressive era reforms such as recall, referendum, and the direct primary?