knb100 knb100
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup? $

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer: It would be $3.75

Step-by-step explanation: 12/2=6 and 7.50/2=3.75

Answer Link
bonkthedonk16 bonkthedonk16
  • 03-02-2022
The answer to your question is 3.75
Answer Link

Otras preguntas

Two important polysaccharides made up of glucose monomers are _______ and _______.
NEED ANSWER NOW 1000000 POINTS!!!! The graph below shows the escalation of the U.S. military presence in Vietnam: Graph showing the number of American troops in
Help please! Any help is appreciated
If cyberbullying is happening, what is the most effective way to stop it? A Refuse to take part B speak up against all bullying behaviors C All of the above DD
The product of 2 and x is less than or equal to -14
(b - 11) / -29 = -18
Customer Name: Joey JonesAge: 30Marital Status: SingleDependents: NoneOccupation: VP - Marketing - ACCO Corp.Household Income: $250,000Net Worth: $60,000 (exclu
What problems did Jamestown colonists face?
Solve the inequality for x
What is the price of a perpetuity that has a coupon of $50 per year and a yield to maturity of 2.5%? If the yield to maturity doubles, what will happen to its p