nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the composite figure? 5 cm 1 cm 2 cm 5 cm 8 cm 52. 05 cm? 65 cm2 40 cm? 60 cm?
What is another name for the communist insurgents the Americans were fighting in Vietnam? A. Peace activists B. The South Vietnamese C. The Russians D. The Viet
x - 21 = 19 x = please help
Urgent does anyone know this?
What rules describe the size and shape of planetary orbits?
A bottle holds z ounces of water. A second bottle holds 16 ounces, which is 8/5 times as much water. How much does the first bottle hold?
Please help this is also easy ?!?
choose the correct answers !!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!! Please helppp !!!!!!!!!!!!!!!!
PLEASE HELP!! I’ll make you the brainlyest!!!
A Sentence Starter with the word Segregation.