maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

4. Cuarenta y seis + catorce =
Find the indicated partial derivatives. w = x y + 7z
when something happens that is contrary to what you may be expecting, what is this called? A. Situational irony B. Dramatic irony C. Symbolism D. Metaphor
Consider this theme:appearances can be deceiving.which excerpt from frankenstein best supports this theme? a.i knew well, therefore, what would be my father's
Please answer: what is the quotient? what is the remainder? (x^3 - 3x^2 +x - 2) / (10x^4 - 14x^3 - 10x^2 + 6x - 10) I will give brainliest answer to first REAL
The two western African trading centers covered in this chapter were _____. A.Kumbi Salem and Great Zimbabwe B.Great Zimbabwe and Swahili C.Swahili and Jenne
3/8 + 3/4 simplified
Using context clues, what is the best answer for the phrase "comes to with a start"? wakes up stands up quickly suddenly comprehends arrives at a location
Which command would you use on a switch to enable management from a remote network?
Is achilles' response to agamemnon's offer rational?