iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

Last month, customers at a gift shop bought 40 birthday cards , 19 congratulations cards , 20 holiday cards , and 21 thank you cards. Suppose 125 customers buy
Two consecutive inters have a sum of 47, what are the two integers?
Question: Which phrase most effectively explains the connotative meaning of the words “lift your eyes” in this excerpt from the passage? Paragraph: So let me
how can you determine if a parallelogram on a coordinate grid is a rhombus
Use the element symbols to write the electronic configuration Na
An array created during the execution of a program is called a(n) ____ array.
plz help asap and explain plz and thx!! 7 and 6
Can someone help me?
Is this statement true or false? During the mid 1800s many young children and women had to work long hours in factories for very little pay? 2.How did the perce
Which of the following statements best describes the state of the American economy between 1865 and 1900?