Duhitsme123 Duhitsme123
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Mr.Green pays $240 for Netflix over the course of 2 years. What is the cost per MONTH that he is currently paying? *

Respuesta :

raiderjameson
raiderjameson raiderjameson
  • 01-02-2022

Answer:

10 $ per month

Step-by-step explanation:

divide the payment by the number of months

Answer Link

Otras preguntas

How did industrialized workers protest low wages and poor working conditions?
Ivan is saving money to buy a game. So far he has saved $30 , which is three-fifths of the total cost of the game. How much does the game cost?
If neither a nor b are equal to zero, which answer most accurately describes the product of (a + bi)(a - bi)?
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes.PLZ HELP ME
What is the equation of the line that passes through the point (-5,2) and has a slope of 0? Please show work
What is the most likely reason Louise Philippe dressed and acted like a middle-class person?
A midterm election is an election for
What are lysosomes? What types of molecules would be found inside lysosomes?
Darius and his friend love to race each other home from school, but Darius loses by a few seconds every day. He takes these friendly races seriously and has dec
How do you write 100% as a fraction, mixed number, or whole number in simplest form?