switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Betty earns $100,000 working as a part time lawyer in New Orleans. The company provides a 1-to-1 matching contribution in the 401(k) plan up to a maximum contri
A circular garden has a circumference of 113 yards. Lars is digging a straight line along a diameter of the garden at a rate of 12 yards per hour. How many h
74% Homework Progress 25 / 39 Marks Work out the lengths of sides a and b. Give your answers to 1 decimal place. 17 cm 8 cm 12 cm 5 cm
How did Jackson handicap the Bank of the United States?
How do environmental factors influence genetic traits? a. Environmental factors determine all genetic traits. b. Environmental factors can determine if a geneti
How does this passage show that the Greeks valued hospitality? Check all that apply.
When two or more different kinds of atoms join together, they form a: 1.compound 2.mixture 3.union
What roles did the European Union, the United States, and NATO play in post-Cold War Europe?
Select the correct answer. Which culture uses acupuncture and acupressure therapies to treat diseases? A. Jewish B. German C. Irish D. Chinese
Enzymes are made of amino acids. To what group of biomolecules does it belong?