jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

69 points!!!!!!!!!!!! ANYONE who can answer this please Find the equation that represents the linear function described in the table below. What are the x- and
Why did many American people choose to move out west? A. To invest large amounts of money people had? B. To purchase affordable land and farm it themselves? C.
the school band gets $5 for each T-shirt they sell at a fundraiser.They have a goal of raising $150.If $45 has been raised so far,how many more T-shirts do they
What is first person point of view
Find the slope of the line that passes through the pair points (4,5) (10,0)
write pome praising cell division be sure to include an explanation of each term you use in your pome or song has to be about cell division
What is the answers 1-6
These plants lack flowers and seeds. Which of the following is described by this star?
Which of the following would be an accurate title for the table
who where the first European visitors that came to japan in 1543?​