faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

Children who are allergic to wheat should not eat:
Which of the following determines whether an ecosystem is healthy Choose the two that apply. a food chain with several members the number of organisms in an are
How much energy is absorbed when 70g of water is heated from 21°C to 68°C?
pls answer this I'm stuck on it
managing the space ahead and controlling your speed will________ your vehicle's furl efficiently. impove, decrease, maintain​
Complete the sentence with a word that has the same root as the word in bold. For example, a person who collects stamps is a stamp collector. The child was in h
Please Find x Thank you with steps[tex] {3}^{x + 1} + {3}^{x - 1} = 30[/tex]​
Find the compass direction of point A from point O in these diagrams. (a) N A TD) N 54° - E W- O W -E O S A 53° S ​
In what ways did Jackson contribute to an expansion of democratic rights?
A space shuttle S is sent to service the Hubble Space Telescope H which is in a circular orbit 6.0 x 105m above the Earth's surface. The space shuttle finally r