yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i need a new song asap
Inflation is best described as _____.(1 point) a downward trend in total economic output a downward, general trend of prices in the economy an upward, general t
How does paragraph 4contribute to the development of the theme of the story?
42x14.2 what is the answer and steps
One notable disadvantage of SaaS is that _____. Group of answer choices it is not scalable or flexible it increases the burden on the subscriber's IS department
The third most deadly hurricane in us history was hurricane.
Which of the following should replace the question mark in this diagram​
What were poe’s major subjects (2-3 central ideas) in his stories and poetry?.
is plenty same as few?​
Find the sum 52,679 + 3,596