jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

what happens at a hot spot?
Which of the Five Pillars of Islam do you think would be most difficult to peform? Why?
Which one of the following molecules is a by-product of cellular respiration? A. Glucose B. Water* C. Oxygen D. Pyruvate
find correct two decimal places, the radius of the circle with the given circumference: 35cm
Write a modern question that means the same as: What would'st thou? Who hath dared to wound thee?
write the volume in cm3 of a container which holds 2.250litre?
Which sentence contains an adjective clause? A. Jan saw a stranger's wallet lying on the ground. B. The man whose wallet Jan found gave her a reward. C. Last Tu
Who was the 33 president of the United states?
Which American suffrage leader was arrested in 1872 when she tried to cast a vote in the U.S. presidential election? A. Susan B. Anthony B. Ida B. Wells C. Carr
What is 0.1 repeating as a fraction?