Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Why didn't the first stars to form have solar systems with Earth like planets and satellites?
a gasoline pump delivers 4 2/5 gallons of gas per minute. how many minutes will it take to fill a gas tank that holds 16 1/2 gallons?
What does compris mean in French ???
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers
what were the four main causes of the Cold War
If a+b=6 and a-b = 4, what is the value of 2a + 3b?
Payments designed to make up for war damage are known as
John Marshall's Supreme Court decisions in the early 1800's did all of the following, except...a.) increase the power of the federal government over the statesb
which of the following would not make a good insulator* rubber*plastic*wood*metal
what is 89 divided by 6 in long divison