beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What US foreign policy issue was a motivation for American intervention in Vietnam?
the chemical reaction in which an element,such as iron, combines with oxygen to form an oxide is called
How do you write 6,007,200 in expanded form
What all the numbers that round to 50?
what is the square root of 2500????
In the state of Georgia, a juvenile who is 13 years of age can be tried as an adult if he or she...
Juliette is driving her car when she sees a cat run across the road. If she is able to stop the car over a distance of 0.025km in 2.5 s, what is her average acc
4. Traditional economies do not use _______________________________ as a medium for trade.
you want to describe the harmonic motion of a swing. You find out that it take 2 seconds for the swing to complete one cycle. What is the swing's period and fre
the temperature of a pot of water fell from 72°F to 36°F in 4 minutes. find the average temperature per minute