pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

how many molecules are in 9.8 grams of calcium
what problems did canal builders overcome
what important natural resources for Tlingit people
If a solution is made by mixing 50.0 moles of KOH to 3.4 kilograms of water then what is the solutions molality?
A traveller found himself in a strange country where the temperature rose sharply during the day and then fell again at night and made his watch act erratically
What did Samuel Adams take a stand for?
Any potentially harmful substance that humans add to an ecosystem A) is called pollution. B) might cause acid rain. C) is always a carcinogen. Eliminate D) h
Explain how cobalt-60 and cobalt -59 can be the same element but have different mass numbers
Mrs.Traynor's class is taking a field trip to the zoo.The trip cost $26 for each student.There are 22 students in her class. Round each factor to estimate
Of all the plays performed in ancient Greece, how many have been found intact?