jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

ype the correct answer in the box. Calculate the density of the substance. A sample of a substance has a mass of 4.2 grams and a volume of 6 milliliters. The de
How many molecules are present in 1296 g of dinitrogen pentoxide (N2O5)
If mass of an empty 9.4 mL pycnometer is 10.3 and the mass of the same pycnometer with an unknown liquid is 20.1. Determine the density of the unknown liquid to
de qué etapa estamos hablando cuando decimos directorio?​
To Kill a Mockingbird – Journaling Project Follow the assignment instructions and review the rubric: For this project, you must choose a character from the book
Help me with this question i forgot how to do these
what its the difference between Arduinos and Assembler?
Write a speech on the value of leading a simple life.​
the temperature at the foot of a mountain is 5.9 ° C. The temperature decreases by 1.7 ° C for every increase of 200m in height. If the height of the mountain i
Part C – RC Circuits in AC Mode 1. Derive Equation 5-6 from Equation 5-5. 2. Using the τ’s you calculated and your measured resistance: a. Calculate the capacit