Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ASAP 15 POINTS

PLEASE HELP ME ASAP 15 POINTS class=

Respuesta :

0817418
0817418 0817418
  • 01-11-2021

Answer:

221.90 dollars

Step-by-step explanation:

if it costs 85 dollars for three hours and they are going to rent it for six you mulitply 85 by 2 (to get the cost for 6 hours) and you get 170 then you find 7 percent of 170 (which is 11.90) then you add that to the total. you get 181.90 dollars and then add 40 (which was the tip) and you get 221.90 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Match the nutrient with the correct food source. zinc protein Vitamin D Vitamin B12 omega 3 calcium iron sunlight, supplement fortified soymilk, yeast
98 POINTS PLEASE HELP
What is the role of consumers in determining what is produced in a market economy
Simplyfy this expression
h(t)=(t+3)^2+5 Over which interval does h have a negative average rate of change?
At a hot dog stand, they serve regular and foot long hot dogs at a ratio of 3 to 2.Based on this ratio how many foot long hot dogs will be served if there are a
convert 43.0 grams of SiH4 to moles
During his ride to power, hitler gained popularity and helped stir extreme anti-Semitic sentiment by
What CPT code is reported for a percutaneous needle biopsy of mediastinum?
How does one take personal responsibility when choosing healthy eating options? Select three options.