mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPPPP PLEASE so confused
Semiconductors are more effective than metals as converters of solar radiation into electricity because?
Part a a calorimeter consists of an aluminum cup inside of an insulated container. The cup is weighed on a top-loading balance and is found to have a mass of 31
One reason we know that many types of indian music have remained unchanged is that beginning in the 1880s?
A prism is created using 2 regular pentagons as bases. The apothem of each pentagon is 2.8 centimeters. A regular pentagonal prism is shown. The apothem of each
What will happen if an animal raised in an axenic environment is exposed to a pathogenic microbe later in life?
If fuel consumption is 80 pounds per hour and groundspeed is 180 knots, how much fuel is required for an airplane to travel 477 nm?
Here are the steps Tyler took to solve the equation. Please answer these two questions! Thank youuu
Which of the following does NOT negatively affect the health of a watershed? Select one: a. Surface runoff from roads, sidewalks, and roofs b. Sewer overflow f
factorise completely 2x²+8+6