rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Slope formula can prove a triangle has
What is the smallest structure visible with a light microscope?
While the priceless jewel was on display, the museum increased security, decided to extend the hours so more people could see it, and rearranged exhibits.
An overuse injury can occur when _____. old shoes are worn for sports your intensity is too light your goals are not specific you perform rehabilitation exerci
Andrew johnson: a. simply continued lincoln’s reconstruction policies. b. agreed with lincoln that some african-americans should be allowed suffrage rights.
Solve 5^(2x) = 7^(x−1). 1.52864 −1 −1.52864 1
Select the best answer for the question. 2. In the sports section of the local newspaper, a reporter wrote, "Lorton's experienced quarterback performed well i
because tutankhamen died young and had broken bones, an early theory in the 1920's about how he died was
How can the east be true to Itself
A blank can be used in the Senate to stop a bill from being passed