jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A line passes through (-2,-4) and (-6,-5). What is the slope? A) 3/4 B) -3/4 C) 1/4 D) -1/4
A sample of SO2 gas occupies 45.6 L at 373 K and 3.45 atm. This sample contains how many moles of oxygen atoms?
can you answer other questions ı dont know english
Which are risk factors for su*c*de? Select four options.[] mental health disorders[] substance abuse[] side effects from medications[] having a relative who is
ALAP Help what is a computer
A doctor hypothesizes that a patient's digestive system is not properly secreting digestive enzymes. Which of the following would be a plausible diagnosis? The
What is the number of possible permutations of 6 objects taken 3 at a time?
If 8x−4y=20 and 4x−8y=4, what is the value of x−y
pls help me with this — show work pls
What’s the correct answer for this?