Barmerykrae Barmerykrae
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

If 13 units represent 143 square meters find the value of 24 units

Respuesta :

Flaviuss
Flaviuss Flaviuss
  • 01-01-2017
13units=14
(Divide by 13)
1unit=11
(Multiply by 24)
24units=264
Answer Link

Otras preguntas

Which is the better deal? A. 8 ounce jar of sauce for $1.20 B. 12 ounce jar of sauce for $1.44 C. 16 ounce jar of sauce for $2.40 D. 4 ounce jar of sauce for $0
What does the information demonstrate about gale’s investments? if she had purchased only the stock and had not diversified her investments, she would have lost
After World War II, Germany was divided into east and west Germany through what city? Munich Wittenberg Berlin Nuremberg
There are three containers filled with different gases as shown. Container Gas Density Container Dimensions A Hydrogen - 0.09 mg/cm3 a cube with sides of 15 cm
In a motor alignment, the following pieces of steel are used under the base: one piece 5/16 inch thick, one piece 5/8 inch thick, one piece 5/32 inch thick, and
Find the perimeter of the window to the nearest tenth.
What’s the answer?????
Which of these questions can a peer reviewer’s comments help you answer? A. Does my report say what I want it to say? B. Is my report long enough? C. Will my re
Determine m 117 degrees; supplementary 27 degrees; supplementary 27 degrees; complementary None of these 117 degrees; complementary
Which statement about the draft during the Vietnam War is true? A. Poor people volunteered in large numbers. B. African Americans were excused from the draft.