frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Write 5.54 million in ordinary form
constant equality 123
Write the integral and solve for the area under the curve:
Which of the following appear in the diagram below?
On day 1, Perry shipped packages and tracked their weight to the nearest kilogram. The packages weighed 1, 8, 1, 12, 1, 11, 7, and 6 kilograms. On day 2, Perry
a). Write the journal entries to correct the following errors. (1) Rent Received Kshs. 430,000 have been credited to the Commissions Received account. (2) Bank
Describe an example of a sustainable yield model, other than a forest, that could help you make decisions about how to use your island resources.
Maria rides her bicycle to school at a constant speed of 15 miles per hour.If the distance to school is 6 miles,how many minutes will it take Maria to get to sc
You are working as a back office Medical Assistant, and have just performed a TB test on a patient who needs the test for employment verification. The patient
give five reasons why Law and Order is needed at home