justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Yo vivía en La Paz y en Sucre, pero me complace más la ciudad de Sucre. Es un lugar maravilloso para hacer amigos y conocer el verdadero Bolivia. Es más pequeña
can any one help me find out what is the solution to this equation: 1/7 y + 1/8 = 9/56
student tickets for a show cost $5 and adult tickets cost $8. At one show, $2065 was collected in ticket sales. If 62 more students tickets were sold than adult
How do I solve problem 10?
Give reason why wood is solid?
Line an represents what?
In the event that you are exposed to infectious materials by being accidentally stuck with a used needle, you should report it to your supervisor and seek medic
If pseudo means “false”, and nym means “name”, what is pseudonym?
how to calculate passing marks
describe the political, economic, social, and religious characteristics of english colonies in the Chesapeake region, new England, the Carolinas and the middle