batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

The area of a trapezium is given by the formula A = 1/2 h(x +y) Make x the subject of the formula. (3 marks)
help? can someone help
In the given figure, find the values of x and y.​
PLEASE HELP, ASAP!! QUESTION IN PICTURE! Select all that apply A. A B. B C. C D. D E. E
Faust I hope this holiness will bid us welcome meph Tut tis no matter man we’ll be bold his good cheer and now my Faustus that thou mayst perceive what Rome c
How should we remember Pontiac today?
distance travelled = (ii) State the equation linking average speed, distance moved and time taken. v=¢ t​
Tools - ABC C Question 10 Mary is opening a coffee shop and is looking for the most convenient location. She wants to get as much business from the Mall which i
_____________ is the glue that keeps you all together and makes your activity fun and meaningful. A. Adhesive B. Cohesion C. Anxiety D. Collaboration
What country was Spain in control of prior to the Spanish-American War? A. Canada B. Cuba C. India D. Australia