BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
The price of a computer is marked down from $550 to $484 for a sale. The following week, the computer is marked down again by the same percent as during the wee
Solve equation using SQAURE ROOTS, show work. Round to the nearest hundredth if needed
A balloon that can hold 85 L of air is inflated with 3.5 moles of gas at a pressure of 1.0 atmosphere. What is the temperature of the balloon?
Which reason does Jahiem give for presenting the false dilemma in the excerpt? Children under ten have less stressful responsibilities than teenagers. Elementar
Through which sense is rhythm best experienced in artworks
Type the correct answer in each box. Ella rolls a dle and then flips a coin. The sample space for this compound event is represented in the table (H is heads a
What is the meaning of las toallas
7) Mofor invests $3,101 in a savings account with a fixed annual interest rate compounded 2 times per year. After 6 years, the balance reaches $3. 932. 82. Wha
How far back does a hair follicle drug test detect drugs?.
I will give Brainliest!!!!!!!