vggloria169
vggloria169 vggloria169
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Justin buys ice cream and apples at the store.
• He pays a total of $25.24.
• He pays a total of $5.14 for the ice cream.
• He buys 5 bags of apples that each cost the same amount.
What exactly would the equation be?

Respuesta :

aypaniagua
aypaniagua aypaniagua
  • 01-09-2021

Answer:

x-$25.24 -5.14- 5 x

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who did england passed the navigation act to ?
Helppppppppppppppppppppp
what is the correct form of the present progressive of the verb? Nosotro:leer
Unlike most mites, termites can digest wood. This ability comes from protozoa that live in the a termite’s digestive tract. These protozoa produce enzymes that
Consider this function. f(x) = 6x2 − 11x − 10. What are the zeros of the function? A) x = 5/2 and x = − 2/3 B) x = − 5/2 and x = 2/3 C) x = 2/5 and x = −
What are the two reactants needed for respiration to occur?​
Plzzz answer question number 2 I will give you 100 points
Gas particles are pumped into a rigid steel container at a constant temperature. Which statement describes the change in pressure that would occur inside the st
Explain what a gymnosperm and angiosperm are, and the evolutionary advantage each has.
A __________is a buddhist diagram of a cosmic realm.