friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which word in this sentence is a participle? The salesperson carefully folded the crumpled garments. a. crumpled b. carefully c. folded d. garments
Which sentence contains a misplaced modifier? a. Then she raised her glove in the air and caught the ball. b. Pitching became appealing to her after she watch
Which of the following is an example of indirect characterization?  A. Joe was a lazy, good-for-nothing farmer without a penny to his name. B. Joe wouldn’t life
In two to four paragraphs, explain what happened musically as Britten introduced the orchestral instruments:
Tsar Nicholas II and Tsarina Alexandra were the Romanov rulers of Russia when the Bolshevik revolution took place in 1917. During this revolution, Tsar Nicholas
What is a kremlin? a. a walled fortress designed to protect a Russian city b. a multi-domed cathedral at the heart of a Russian city c. a palace where the tsar
If the government under the Articles was so ineffective, why weren't changes made?
Three of the following were immediate results of the French Revolution. Which was NOT?
find two different ways to show how you know either 3/4 is greater than 2/3
As you read the poem “The Raven,” which words from the poem did you need to look up in a dictionary? List at least three and provide their definitions. Include