abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Do Annelids have segmentation? Need to know ASAP!!! WILL MARK BRAINLIEST!!!
A company had 41 employees in order 980 uniforms for them if they want to give each employee same number of uniforms how many more uniforms should they order so
Jill has been watching the squirrels that live in her neighborhood. The number of squirrels changes each week. n f(n) 1 8 2 12 3 18 4 27 Which function best sho
WHAT IS THE ANSWER????
Which of the following functions is graphed below hellppp
true or falsetrue or false​
Monica was just promoted to high school and received a new locker. When Monica went to her old locker, she could not remember the combination of her old locker
A clinical research study is evaluating cells that bridge both the innate and adaptive immune systems. A nurse has identified the dendritic cells (DCs) as a key
Approximately 24% of the calls to an airline reservation phone line result in a reservation being made. (a) Suppose that an operator handles 10 calls. What is t
How do i do this and the explanation