Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Having fewer customers in business markets in comparison with consumer markets:
PLEASE HELP THIS IS EASY BUT I DONT GET IT
The division of political power among branches of government is known as which of the following? Question 1 options: Congress Separation of Powers Th
(1) Scientists generally agree that Earth is getting warmer due to what's called the greenhouse effect. (2) A greenhouse stays warm because sunlight and heat co
What are some of the elements that make up a story's voice, even if you arent sure how to explain excatly what it is
All of the following are roles of the President's Cabinet EXCEPT? A. advise the president on any matter about which he seeks information B. Cabinet secretari
Determine which numbers could not be used to represent the probability of an event. select all that apply. a. minus−​1.5, because probability values cannot be l
How can you represent the composition of an ionic compound?
1. Which element of plot matches the definition? the outcome of the conflict in a plot (1 point) resolution exposition rising action falling action
What is w(16) given w(j)=|j-24|+19 ?