rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NEED MATH HELP NOW. Need help find the vertex and y intercept. Please show work.
How would you convert an integer value to a float value in Python?
Sam invests $6000 in two different accounts. The first account paid 12 %, the second account paid 7 % in interest. At the end of the first year he had earned $5
n the current year, the POD Partnership received revenues of $200,000 and paid the following amounts: $50,000 in rent and utilities, and $20,000 as a distributi
A bug of mass 0.020 kg is at rest on the edge of a solid cylindrical disk (M = 0.10 kg, R = 0.10 m) rotating in a horizontal plane around the vertical axis thro
The primary difference between the Virginia Plan and the New Jersey Plan was __________. A. military funding B. a standard national currency C. state representa
Help???????????????????????????????????
10 POINTS!!!! suppose f(x)=x^2 -1 find the graph of f(2/3x) please include a picture of the graph
Soccer team has 10 players in a tournament there are seven teams and two players on each team drop out how many are there left
some help a homie out in math