emely10 emely10
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Guys plz help on this one

Guys plz help on this one class=

Respuesta :

kyrarichins
kyrarichins kyrarichins
  • 02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link

Otras preguntas

What are 3 ways objects can be grouped based on how much light they let shine/pass through them.
Complete the following statement. Of the three pools described, Model_______ needs the largest amount of water to be completely filled. B A C
one week a student exercised 2 hours at school and another 2/3 of an hour at home. if 1/6 of the students total exercise came from playing basketball, how much
i don’t understand this can you pls help me, i’m slow so i kinda need help
What equation can be used to solve x?
Valentina has $41 to spend on the school field trip. After paying for the $28.45 for the cost of the field trip and $8.72 for lunch, how much will she have left
What can cause a canker sore?
Daniela scored 101 points in 5 basketball games. Casey scored 154 points in 8 games. Hope scored 227 points in 12 games. Order the players by their points per g
All of the following were industries in Texas EXCEPT a Textile mills b Meatpacking c Salt, iron and coal mining d Lumber e Cottonseed oil
Which expression is equivalent to 10x + 20y? A) 30xy B) xy + 30 C) 5(2x + 4y) D) 3xy(2 + 4)