Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

The Moment Before the Gun Went Off . Multiple Choice 1. ______ will not believe Van der Vyver was "terribly shocked." His wife The police Other farmers Ameri
What makes up the cell wall
PLZ HELP ME WITH THISSSSSSSSS? with number 1
What did the slave ships transport in the last leg of the triangular trade path? manufactured goods such as clothes captive Africans raw materials such as sugar
i need help with multiplying fractions.
Jimmy made 16 quarts of lemon juice. How many liters of lemon juice did Jimmy make? 1 gallon = 4 quarts 1 gallon = 3.785 liters 15.14 19.78 23.78 60.56
I do not know what I am supposed to do
What numbers add to 33 and muliplies to 75
What us the latin antonym of the latin word "bene"?
Calculate the change in the canister pressure when the outside temperature changes from 72 ∘f to 80 ∘ f.