mansourwaffie777
mansourwaffie777 mansourwaffie777
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me out with this problem my grade are bad

Can someone help me out with this problem my grade are bad class=

Respuesta :

natocmark natocmark
  • 04-05-2021

Answer: 8 1/4 tons

Step-by-step explanation:

2 1/5 * 3 3/4 = 8.25 or 8 1/4

Answer Link

Otras preguntas

5. Which of the following must an animal do to survive? - Reproduce - Breath air - Maintain homeostasis - dig a burrow
Which value of x makes the open sentence true? 5x – 6 = x + 12
what is Cayley graph?
Suppose that the event of picking a face card from a standard deck of 52 cards is considered a success. If a card is drawn at random and replaced, and this proc
Collar cells in the sponge digest food by _____ or by the enzymes of _____. diffusion; peroxisomes phagocytosis; lysosomes osmosis; ribosomes
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
Legislation has been ineffective at preserving coral reefs.True or False
If p varies directly with q, and p = 8 when q = 2, what is the value of p when q = 7? A.p = 1 B.p = 100 C.p = 40 D.p = 28
Why was Stalin upset by the western allies decision to focus on North Africa? A. The Soviets controlled North Africa and did not want the Allies to interfere B.
A water wave travels 36 meters in 15 seconds. What is the speed of the wave? 540 m/s 2.4 m/s 0.42 m/s 1.9 m/s