26gutierod
26gutierod 26gutierod
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Help Im Struggling Will Mark Brainliest please Show work

Help Im Struggling Will Mark Brainliest please Show work class=

Respuesta :

efelizabeth7
efelizabeth7 efelizabeth7
  • 04-05-2021

Answer:

24. 10x

25. 24x

26. -3x

27. -25x

28. 56x

29. 10x

Step-by-step explanation:

If it says 5x+5 just add 5+5 5han add the x so 10x

If it 5x-5 just subtract them to it 0x

have a great day love :)

Answer Link

Otras preguntas

is lion decomposer consumer or a producer ?
Describe 3 differences between a plant cell and an animal cell. 1. 2. 3.
The Wellness Wheel contains which of the following? (Check all that apply) A. Mental Health B. Nutrition and Diet C. Fitness D. Self Image E. Prevent and Safety
EVENT: All grasses in Savanna were burned due to forest fire. What will happen to the herbivores like giraffe and gazzale?​EFFECT;
What type of appeal would let you rely on connecting with your audience's emotions? O logos O pathos O ethos
Help please I don’t get this and I will mark you brainliest.
A shopper paid $2.45 for 2.5 pounds of pears. What is the unit price (cost per pound) of pears?
Guillermo y yo (beber) agua. O bebo O beben o bebéis O bebemos
The US and _____ signed the Great Lakes Water Quality Agreement in 1978. Mexico Great Britain Russia Canada
Vhich is the MOST cooperative relationship between species?