hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

solve the equation using any method: -2x^2-4x=6
What's a sub coordinate conjunction
What's the difference between the speed and velocity of an object?
Find the exact values of sin A and cos A. Write fractions in lowest terms. A right triangle ABC is shown. Leg AC has length 15, leg BC has length 20, and hypot
What is incorporated in the term habes corpus
what is a major drawback of sole proprietorship?
What types of figurative language and imagery are used in the poem " simile"
It is unlawful in the State of Florida for any person to operate a motor vehicle unless each passenger of the vehicle under the age of ____ years is restrained
The function H(t) = −16t2 + 80t + 112 shows the height H(t), in feet, of a cannon ball after t seconds. A second cannon ball moves in the air along a path repre
What country, in an attempt to find an all-water route to asia, sailed west and discovered the new world? was it spain or france?