BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

complete analogy: transition: change :immobility
Evaluate 12P3 and 10C3
The winner of a raffle recieve a 21-foot outboard boat. If 5000 raffle tickets are sold and you purchase 50 tickets, what are the odds against winning the boat?
the opposite of 210 over 70
Scientifically is light the fastest thing in the world
Which is true? A    465.4159 > 466 B    276.893 > 276.8932 C    35.899 = 35.9 D    27.4379 < 27.438
If bob produces 36 or fewer in a week, he is paid x dollars per item. if bob produces more than 36 items, he is paid x dollars per item for the first 36 items,
In a balanced chemical equation, the numbers of individual particles and the numbers of moles of particles are represented by the _____.
A company should immediately recognize: any gain when it constructs a piece of equipment at a cost savings. any gain when it makes a bargain purchase. any loss
Students typically receive college credit for an AP course if: A. They receive a score of 3 or higher on the AP exam in the subject covered by the course. B. Th