Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

How can the common cold affect the ear, your sense of smell and taste all at once?
The Japanese manufacture tractors for rice paddies. They are smaller than most U.S. tractors and perfect for a weekend farmer who wants to tend to a small garde
Help please !!! Ripe apples sometimes spontaneously fall from the treeAn apple at a height of 20 feet has more _______ energy than an apple at a height of 8 fe
Please help me, I’ve been stuck on this question for a long time.
what are good sentences for a mother 1.. My mother is my best friend. She always listens me and helps me to solve my problems. 2.We are born of love; Love is ou
A cylinder has a diameter of 40 feet and a height of 32 feet. What is the surface area of the cylinder? Express the answer in terms of Recall the formula SA - 2
What is the standard deviation of the data? 4 8 12 24
If the frequency is 40 and the wavelength is 1.5 what is the speed
BRAINLIEST FIRST WHO ANSWERS AND 50 POINTS. What is the setting in “Black Ships Before Troy”? PLEASE HELP!!
of mice and men character chart​