centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Guo Qi watches 15 videos on Khan Academy every day. Each video is 8 minutes long on average. For how many days does Guo Qi need to watch videos on Khan Academy
A college student who is enrolled in school full-time and not seeking employment is considered:
I need help with this
plz solve, 3−2 1/3 ∙ 3/14 +1 1/3 ÷ 4/5
What is the x value and y value of the point of intersection of y = -3x + 10 and y = 2x - 5?
the kansas nebraska act concerned which issue
for some reason it keeps telling me my answer is wrong please help. I am also having the same problem with this one. My answer was [tex] \frac{4x \sqrt{x} + \sq
Express the fractions 1/2, 3/16, and 7/8 with an LCD
The area of a rectangle is 3535 square meter. the width is 2525 meter. a. what is the length of the rectangle? write your answer as a fraction in simplest form
A rancher is planning the goat pen shown in the diagram. Determine the value of x, given that the rancher plans to use 100 feet of fencing to enclose the pen. E