Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

A pointer is the memory address of a variable. FALSE TRUE
Selena is graphing the inequality x <-2 She begins by drawing a number line and placing an open circle at –2. What’s Selena’s next step?
which one is not required for reaction of nitrogen with hydrogen to form ammonia gas? 1.uv light 2.high pressure 3.high temperature 4.iron catalyst​
Denver gets an average of 57 inches of snow every year. Smoking cigarettes is a dirty and disgusting habit. Soccer is for real athletes, not clumsy hobbyists. A
Helpppppppppppppppppp
This is a Fractions as division word problems. NEED HELP!!​
Calculate the amount of water required to prepare 500g of 2.5% solution of sugar. (ii) How many litres of (Mass/volume) sugar solution would it take to get 75g
A 0.42 kg football is thrown with a velocity of 17 m/s to the right. A stationary receiver catches the ball and brings it to rest in 0.017 S. What is the force
4x^2 y+8xy'+y=x, y(1)= 9, y'(1)=25
Question 8 of 10 Which of the following.planets has both moons and rings ? A. earth B.mars C. Saturn Reset Selection