eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

Why do geographers study human systems and human environment relationships?
1/2x+1/2x=x+1 Can someone show me how to do this???
You are trying to save $20 a week to buy and use cd player. During the last 4 weeks you have saved $35, $15, $10 and $12. How much do you need to save this week
The base of a lampshade is in the shape of a circle and has a diameter of 13 cm. What is the circumference, to the nearest tenth of an cm, of the base of th
WHAT IS THE FULL FORM OF MILLION
What is the acceleration of a 10 kg mass pushed by a 5 N force?
what number is smaller than 19 but more than 4 factors
Sixty miles per hour is how many feet per second
The Miller family visited Mama's kitchen and ordered 4 hamburgers and 3 medium fries and paid $17.35. James ordered a medium drink , and a hamburger , and mediu
Help me solve this And please explain