nevaeh10101
nevaeh10101 nevaeh10101
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

somebody please help me :)​

somebody please help me class=

Respuesta :

SirJames15
SirJames15 SirJames15
  • 02-04-2021

Answer:

(5,7.5) (12,18) (18,27)

Step-by-step explanation:

It costs $1.50 per cupcake.

y = 1.5x, where x is the amount of cupcakes and y is the amount of money in dollars.

7.5 = 1.5 times 5

18 = 1.5 times 12

27 = 1.5 times 18

Answer Link

Otras preguntas

Julia ran 7000 meters, while carol ran 4 kilometers. who ran farther?
CAN SOMEONE HELP ME WITH 3 questions plz will upvoter
y+4=-2(x-1) slope intercept form
Which of these is the correct time frame of the progressive era?
Which is an example of using credit? A.A consumer buys an item and pays by check. B.A consumer buys an item and promises to pay later. C.A consumer buys a share
The treaty of versailles was ignored by hitler as he ______.
Please help !! Answer correct for a brainliest and also a thanks ! Don't answer if you don't know it .
sequence chain to show the path of migration around the world
Where in the sun does the product of energy take place?
In the diagram of the earths interior, where does the material that forms volcanos come from? Using the same diagram, which part is the densest?