jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5. Which of the following statements about José Martí is not true? (1 point) (Picture Included)
Honors Algebra II & Trig Given: f(x)=√6-x and g(x)= 5x-7... find: (fog)(1) p.s. The answer is √8, but I need to know how to do the work for it.
What is the minimum amount of energy that can be gained or lost by an atom?
tell me about a mistake that made the teacher sad​
Whats the awnser for the question of juan buys 18 meters of wire. He cuts the wires into pieces that are 3 meters long . How many pieces does he cut hi
there are 17 girls in 119 boys on a class field trip the students need to be broken up into the largest possible group so that each group contains the same numb
HELP PLS !!!!!!!!!!!!!
Based on the passage, what did Champollion discover about the hieroglyphs on the Rosetta Stone? Write one to two sentences explaining his discovery in your own
A line passes through the point (-10,5) and has a slope of -3/2. Write an equation in slope-intercept form for this line.
I've been told that every object falling towards the ground accelerate at the same rate (9.807m/s^2). If that is the case why doesn't a 3kg bowling ball and a 1