amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

is it true that lines of latitude have an effect on climate because where a land mass is located on the globe
How did listening to the dialogue in a portion of the play help you to better understand the Kaufman's use of understatement and parody? im on plato
Plzzzz help don’t understand
SAS ASA SSS HL I NEED HELP SOMEONE HELP ME
When Benjamin Franklin was 22 years old, he opened a printing shop in Philadelphia. (2) There he published two popular periodicals. (3) They were the Phila
An experienced bricklayer can construct a small wall in 4 hours. An apprentice can complete the job in 12 hours. Find how long it takes if they work together. I
_____ view is best for viewing thumbnail images of multiple slides at once.
How do you solve, not just the answer PLEASE -2r-4=3r+16
How does the principal of federalism affect the U.S government? A. It divides the federal and state governments into three branches B. It creates both separate
Find the range of the sample data 0.62, 1.05, 0.58, 1.17, 1.04, 1.37, 1.32, 0.67, 1.25 1.38, 0.86