ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which action in a raisin in the sun most clearly shows that beneatha is
When would you use a block quote as evidence in an interpretive essay on a novel? A. when you want a to include a couple of words from a secondary source to sup
can someone please help me? im doing research on how earthquakes cause tsunamis. I just want to know when the most recent tsunamis that were caused by earthquak
Two categories of principles in the complex process of transforming a group of individual athletes and coaches into a sports team are
Where in the bible does it say that he that jesus will send his angels to watch over us
Calculate the third longest wavelength in the balmer series
really need help with this
What is the purpose of linking text boxes?
Please help i wan't a good grade but I can't figure this out.
What was a water frame and how did it work? ​