vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

use the kinetic theory of matter to explain thermal expansion in liquids​
what is the answer to 1/2x-1=3
2+2+3++3(3(2((2(2(2(2-2++2819#88#82​
What is the probability that a customer ordered a medium given that he or she ordered a hot drink?
Please help guys I am in need
Find DB HELP ASAAPPP
The table shows two options provided by a high-speed Internet provider. Setup Fee ($) Cost per Month ($) Option 1 80 30 Option 2 No setup fee $40 Part 1 out of
Im mixed Black, white, and something else im not sure of.!!!
The set {6, 7, 8, 9, 10} is part of the solution set for which inequality?
Which statement correctly describes the fetal development process? The fetus undergoes the most rapid weight gain during the first trimester. The fetus takes a