kwbarajas
kwbarajas kwbarajas
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

When finding unit prices what goes in the numerator?
1 unit
The cost
The item

Respuesta :

simone7588
simone7588 simone7588
  • 02-03-2021

Answer:

Cost

Step-by-step explanation:

price/cost goes first

Answer Link
rw5zy4hug6
rw5zy4hug6 rw5zy4hug6
  • 02-03-2021
The cost I’m pretty sure.
Answer Link

Otras preguntas

delaney plans to run at lest 7 miles each week. delaney has a circular route in the neighborhood to run. once around that route is 220 yards if delaney runs th
Question 6 (6.03): Simplify. m9n7m6n
Are my answers correct?
for each of the follwing situations write down the formula andd determine itf it defines a linear function
Binary fission is a method of ________ reproduction. a) sexual b) asexual
Why did people from the Appalachian Mountains settle in the Ozark Mountains 1 point
Why did the author use sensory language in the second paragraph of My Summer Scooping Ice Cream?
Health care professionals can be most successful at motivating others to become more physically active when they: • a. demonstrate a physically active lifestyle
Please write out twelve new years goals in Spanish (i dont care what they are i just need to get it done its for Spanish 2, also please dont use a translator)
Your broker faxed to you the following information about two semiannual coupon bonds that you are considering as a potential investment. Unfortunately, your fax